Witamy na BLOGu hotelu Cesarskie Ogrody

Hotel Cesarskie Ogrody

72-600 Świnoujście, ul. Stanisława Wyspiańskiego 34A
91 321 02 21

www.cesarskieogrody.pl

Superfoods

opublikowano 16 marzec 2016

Superfoods

Superfoods, czyli żywność o nadprzeciętnych właściwościach

Superfoods to produkty spożywcze, które charakteryzują się dużą zawartością cennych składników tj.: witaminy, minerały, enzymy czy przeciwutleniacze. Zaliczają się do niej produkty naturalne, które mogą chronić organizm przed różnego rodzaju chorobami. Jest to głównie zasługa  antyoksydantów oraz witamin, minerałów i kwasów tłuszczowych, dzięki którym systemy: krwionośny, nerwowy, pokarmowy i odpornościowy, mogą pracować wydajniej, czyli skuteczniej chronić przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych.

Bogaty skład odżywczy Superfoods wpływa na nasz organizm wzmacniająco, regenerująco oraz kojąco. Niezwykłe jest to, że mała porcja takiej żywności dostarcza nam tyle składników odżywczych, jakiej nie znajdziemy w kilogramach produktów typu fast food. Nie powinniśmy oczywiście rezygnować ze zwykłego, nieprzetworzonego pożywienia, należy jedynie umiejętnie włączyć super żywność do naszego codziennego jadłospisu.

Lista Superfoods jest długa, znajdują się na niej zarówno nieco egzotyczne nasiona chia, jak i dobrze wszystkim znany czosnek. Co zatem warto włączyć do swojego jadłospisu? Oto lista kilku produktów z listy Superfoods:

- siemię lniane

- kasza jaglana

- natka pietruszki

- kiszona kapusta

- jarmuż

- miód

- spirulina.

 

W naszym hotelu oprócz tradycyjnej kuchni, znajdą Państwo także elementy kuchni fit, gdzie produkty superfoods są podstawowymi elementami tych posiłków.@textColor
@lightBgColor
@midBgColor
@darkBgColor
@baseColor
@brandPrimary
@brandSuccess