Witamy na BLOGu hotelu Cesarskie Ogrody

Hotel Cesarskie Ogrody

72-600 Świnoujście, ul. Stanisława Wyspiańskiego 34A
91 321 02 21

www.cesarskieogrody.pl

Ostropest plamisty- naturalny lek na wątrobę

opublikowano 16 marzec 2016

Ostropest plamisty- naturalny lek na wątrobę

Ostropest plamisty- naturalny lek na wątrobę

Stres, lekarstwa, promieniowanie, infekcje, alkohol, wszechobecna chemia w żywności, glebie i wodzie to nieodłączne czynniki, z którymi zmagamy się codziennie.  Wszystko to prowadzi do znacznego obciążenia jednego z najważniejszych w naszym ciele organów, czyli wątroby. Na szczęście natura obdarzyła nas w rośliny, które dzięki swoim leczniczym właściwościom, mogą skutecznie wspomóc nas w walce o nasze dobre samopoczucie i zdrowie. Dla wątroby zdecydowanie najlepszym wyborem będzie Ostropest plamisty.

Ostropest plamisty to roślina z rodziny astrowatych, która wykazuje działanie antyhepatotoksyczne. Ostropest zapobiega bowiem uszkodzeniom komórek wątroby, nie dopuszczając do łączenia się toksyn z ich powierzchnią. Ponadto wykazuje działanie cytoprotekcyjne, tzn. łagodzi stres oksydacyjny (przywraca równowagę wewnętrzną organizmu i zapobiega nadmiernemu namnażaniu się wolnych rodników), a także przeciwnowotworowe.

Ostropest plamisty swoje właściwości lecznicze zawdzięcza  substancji zwanej sylimaryną. Sylimaryna stabilizuje błony komórek wątrobowych, przez co chroni wątrobę przed działaniem związków toksycznych i pobudza jej zdolności regeneracyjne. Badania naukowe wykazały ponadto wpływ ostropestu na regenerację wątroby obciążonej  czynnikami takimi jak:

- nieprawidłowa, wysoko przetworzona dieta

- nadużywanie alkoholu, leków farmaceutycznych lub narkotyków

- zatrucie grzybami

- długotrwałe używanie antybiotyków

- chemioterapia

- choroby wątroby (wirusowe zapalenie typu C, marskość, bóle, kamica, stłuszczenie)

- cukrzyca

Jak stosować ostropest plamisty? Mielony ostropest plamisty można dodać do herbaty (maksymalnie 2 łyżeczki dziennie) lub spożyć w postaci naparu sporządzonego z 2 łyżeczek. Działanie ostropestu można zauważyć po około 2 tygodniach. Aby kuracja była skuteczna, powinna być stosowana przez dłuższy czas (min. miesiąc).

 

 

 @textColor
@lightBgColor
@midBgColor
@darkBgColor
@baseColor
@brandPrimary
@brandSuccess