Witamy na BLOGu hotelu Cesarskie Ogrody

Hotel Cesarskie Ogrody

72-600 Świnoujście, ul. Stanisława Wyspiańskiego 34A
91 321 02 21

www.cesarskieogrody.pl

Gry planszowe wracają do łask

opublikowano 07 listopad 2016

Gry planszowe wracają do łask

Gry planszowe wracają do łask

W świecie, w którym gry wideo należą do jednej z najprężniej rozwijających się branży interaktywnych, generując miliardy dolarów każdego roku i dostarczając graczom produkty, które wzbudzają w nich najróżniejsze emocje, zachwycając coraz bardziej realistyczną grafiką i rozbudowaną rozgrywką, nieco na uboczu aczkolwiek nadal prężnie rozwija się branża gier – dziś wielu błędnie mogło by powiedzieć, że z poprzedniej epoki – branża gier planszowych.

Gry planszowe towarzyszą nam od wielu pokoleń i chyba nie znajdziemy osoby, która nie miałaby z nimi ciekawych i dobrych wspomnień. Popularne planszówki, które swój „złoty wiek” przeżywały w czasach, w których na komputer wielu z nas nie mogło sobie jeszcze pozwolić, obecnie przeżywają swoisty renesans i powracają do łask nawet najbardziej zatwardziałych graczy, zwolenników wirtualnej rozrywki na komputerach lub konsolach.

To co wyróżnia gry planszowe od konsolowych to ich ogromne nastawienie na grę zespołową, kooperację oraz rywalizację ze swoimi bliskimi. W przeciwieństwie do gier wideo, gry planszowe wymagają od nas kontaktu z innymi osobami i choć oczywiście istnieją już wirtualne wersje wielu popularnych planszówek, to jednak nie to samo co możliwość spotkania i rozegrania partyjki Eurobiznesu czy innych gier planszowych.

To co jest niezmienną domeną gier planszowych to fakt, że każda rozgrywka będzie się od siebie różnić, bowiem wprowadzenie elementu losowego w postaci kości czy kart tworzy nieskończone możliwości i scenariusze. Z każdej takiej gry można wynieść coś dla siebie, coś nowego, coś co zapadnie nam w pamięci na długie lata. To także interakcja z innymi na poziomie, którego gry cyfrowe nigdy nie przebiją, bowiem mimo tego, że za sprawą jednego przycisku możemy rywalizować z graczami z całego świata, to personalne potyczki na planszy z osobami, które dobrze znamy mogą przyprawić nas o znacznie większy dreszczyk emocji niż jakakolwiek inna gra.

Gry planszowe jak każda dziedzina i forma rozrywki naturalnie ewoluują i dziś do naszej dyspozycji tworzone są gry zarówno mniej jak i bardzo skomplikowane, go których wymagana jest obszerna instrukcja i przynajmniej kilka sesji zanim opanujemy wszystkie wymyślone przez jej twórców możliwości. Na rynku znajdziemy obszerny segment gier planszowych ekonomicznych, w których naszym celem będzie zdominowanie planszy i doprowadzenie do bankructwa naszych rywali. Gry przygodowe i fantasy, w których wcielimy się w wybraną postać i wyruszymy na podbój opanowanych przez potwory krain, by na końcu zdobyć ogromny skarb, gry testujące naszą kreatywność i sposobność przystosowania się do konkretnych sytuacji i tysiące innych form gier, z którymi każde spotkanie ze znajomymi czy rodziną przerodzi się w chwile, które na długo zapadną w naszej pamięci.

 

 

 Autor: Marek Zegarek

 Źródło: Artelis.pl
@textColor
@lightBgColor
@midBgColor
@darkBgColor
@baseColor
@brandPrimary
@brandSuccess