Witamy na BLOGu hotelu Cesarskie Ogrody

Hotel Cesarskie Ogrody

72-600 Świnoujście, ul. Stanisława Wyspiańskiego 34A
91 321 02 21

www.cesarskieogrody.pl

Turystyka aktywna w uzdrowiskach

opublikowano 14 marzec 2016

Turystyka aktywna w uzdrowiskach

Turystyka aktywna w uzdrowiskach  jako dobra alternatywa dla rodzinnych wakacji

Według ekspertów, wśród wielu czynników wpływających na stan zdrowia człowieka, 50% przypisuje się odpowiedniemu trybowi życia. Z kolei jego istotnym elementem pozostaje aktywność fizyczna. Aktywny styl życia coraz częściej przestaje być tylko tymczasowym trendem, staje się sposobem na życie. W związku z tym wśród turystów coraz częściej obserwuje się pragnienie zmiany formy spędzania czasu wolnego z biernego na aktywny. 

Przez turystykę aktywną rozumie się podejmowanie różnorodnej aktywności fizycznej podczas wyjazdów urlopowych. Aktywność ruchowa staje się coraz częściej najważniejszym celem wyjazdu turystycznego, a nie tylko jednym z jego elementów. Oddziałuje nie tylko na kondycję fizyczną, ale również na psychikę człowieka. Wpływa na poprawę samopoczucia, odpręża i relaksuje. Regularne uczestnictwo w turystyce aktywnej może przynieść efekty w postaci spowolnienia starzenia się organizmu i poprawiać jakość życia osób w starszym wieku. Z kolei dla młodych ludzi turystyka aktywna, w ujęciu zdrowotnym, to budowanie i utrzymywanie kondycji fizycznej, przeciwdziałanie nadwadze i otyłości oraz prawidłowy rozwój psychofizyczny. Co ważne, w kontekście zachowań prozdrowotnych, turystyka aktywna stanowić może element wychowania zdrowotnego. Pokazuje, jak dbać o siebie i chronić własne zdrowie. 

Turystyka aktywna jest dostępna dla wszystkich. To doskonały sposób na zagospodarowanie czasu wolnego dla całej rodziny. Każdy może wybrać odpowiednią dla siebie formę aktywności ruchowej podczas wyjazdu. Począwszy od wycieczek pieszych i  rowerowych, poprzez korzystanie ze organizowanych zajęć ruchowych tj. gimnastyka czy aqua aerobic, aż po sporty bardziej ekstremalne jak np. kitesurfing. Coraz lepiej przygotowana jest także infrastruktura hoteli, które oprócz bazy zabiegowej i SPA, organizują turnusy nastawione na aktywne spędzanie czasu wolnego oraz odpowiednio dopasowane zaplecze gastronomiczne, serwujące prawidłowo zbilansowane posiłki. W miastach uzdrowiskowych dostępnych jest coraz więcej tras spacerowych i rowerowych, wypożyczalni rowerów czy parków ze ścieżkami zdrowia i siłowniami na świeżym powietrzu. Wybór określonej aktywności z szerokiego wachlarza możliwości uzależnić można jedynie od aktualnej kondycji fizycznej i zdrowotnej, preferencji i zainteresowań własnych oraz rodziny, a także od możliwości finansowych.

Postrzeganie turystyki w aspekcie zdrowia rodziny to zwrócenie szczególnej uwagi na jej rolę i znaczenie w ograniczaniu negatywnych wpływów współczesnego życia. Wiele czynników tj.: stres, ciągłe napięcie i  brak czasu,  wpływają niekorzystnie na zdrowie człowieka. Dotyczy to nie tylko dorosłych. Coraz częściej problemy zdrowotne dotykają także dzieci. Wypoczynek nastawiony na aktywne spędzenie czasu wolnego może zatem stać się dla całej rodziny lekarstwem na dolegliwości spowodowane uciążliwościami współczesnego, dynamicznego życia. Oferty miejscowości uzdrowiskowych wyróżniają się spośród innych zarówno korzystnymi warunkami klimatycznymi, jak i lokalizacją. Uzdrowiska stanowią doskonałą bazę do podejmowania aktywności prozdrowotnych. Ścieżki spacerowe, szlaki rowerowe, bogate zaplecze rekreacyjne to dodatkowe, równie ważne walory tych miejsc. Z powodu tak szerokiego wachlarza dostępnych usług i bogatej infrastruktury towarzyszącej, pozwalającej na łączenie różnych form turystyki, miejscowości uzdrowiskowe stanowią doskonały cel wyjazdów dla całej rodziny. 

Świnoujście jako uzdrowisko doskonale wpisuje się w wyżej wymienioną charakterystykę, wyróżniając się przepiękną plażą i szeroką ofertą aktywności fizycznej. Hotel Cesarskie Ogrody wychodząc naprzeciw wymaganiom współczesnego klienta dostosował swój obiekt tak, aby spełnić oczekiwania każdego, kto nastawia się na aktywny wypoczynek. Baza zabiegowa zadba o ciało i umysł; basen, ścieżka Kneippa , siłownia czy trening z Mistrzynią Świata Bikini Fitness to dobry wybór dla osób, które chcą mieć wszystkie atrakcje na miejscu, natomiast wycieczki rowerowe czy spacery z kijami Nordic Walking to alternatywa dla klientów, które lubią uprawiać sport na świeżym powietrzu.
@textColor
@lightBgColor
@midBgColor
@darkBgColor
@baseColor
@brandPrimary
@brandSuccess