Witamy na BLOGu hotelu Cesarskie Ogrody

Hotel Cesarskie Ogrody

72-600 Świnoujście, ul. Stanisława Wyspiańskiego 34A
91 321 02 21

www.cesarskieogrody.pl

Trening siłowy jako sposób na dobrą formę przez całe życie

opublikowano 24 marzec 2016

Trening siłowy jako sposób na dobrą formę przez całe życie

Trening siłowy większości z nas kojarzy się wyłącznie z budowaniem muskulatury, a jego przeznaczenie przypisywane jest tylko mężczyznom pragnącym wyglądać niczym Arnold Schwarzenegger. Nic bardziej mylnego- niewielu z nas zdaje sobie sprawę, jak wielkie korzyści zdrowotne może przynieść regularne uprawianie treningu siłowego. Jakie korzyści dla naszego organizmu przynosi siłownia? Oto kilka przykładów:

- Przyczynia się do spalania tkanki tłuszczowej. Wzrost  masy mięśniowej przyczynia się w dużym stopniu do redukcji tkanki tłuszczowej, a dzieje się tak, ponieważ każdy dodatkowy kilogram tkanki mięśniowej powoduje wzrost tempa metabolizmu aż o 15 – 20%, które jest niezwykle pomocne dla utraty wagi. 

- Zapobiega chorobom serca. Jak pokazały badania systematyczny i odpowiedni trening siłowy prowadzi w dużym stopniu do poprawy ogólnej kondycji fizycznej oraz pomaga wzmocnić mięsień serca, chroniąc go jednocześnie przed codziennymi czynnikami stresogennymi. 

- Poprawia samopoczucie. Podczas wykonywania treningu siłowego zwiększa się wydzielanie endorfin, czyli tzw. „hormonów szczęścia”, dlatego osoby aktywne, czerpią więcej radości z każdego dnia i są bardziej zadowolone z życia. Dodatkowo wraz z procesem kształtowania sylwetki zyskujemy w większym stopniu pewności siebie, co również skutkuje lepszym kontaktem z otoczeniem. 

- Zmniejsza ryzyko kontuzji. Trening siłowy nie tylko wzmacnia nasze mięśnie, ale także kości i więzadła, w związku z czym nasze ciało osiąga lepszą stabilizację. Ponadto silne i sprawne mięśnie uzyskane poprzez systematyczne ćwiczenia z obciążeniem pomagają w dużym stopniu uchronić nas przed wszelkimi urazami jak i kontuzjami.

- Zwiększa siłę i wytrzymałość mięśni. Systematyczne ćwiczenie na siłowni z obciążeniem prowadzi do zwiększenia naszej siły jak i wytrzymałości, co w dłuższej perspektywie nie tylko wpływa na jakość naszego treningu, ale i także ułatwia codzienne życie. Zwykłe czynności fizyczne, które kiedyś sprawiały problemy i wymagały włożenia sporego wysiłku, zaczną przychodzić z łatwością, co pozwoli znacznie zaoszczędzić nasz czas i nerwy.

- Opóźnia procesy starzenia. Każdy wraz z wiekiem narażony jest na spowolnienie metabolizmu i zanik mięśni, możemy jednak w pewnym stopniu spowolnić ten proces poprzez wprowadzenie regularnych ćwiczeń na siłowni do naszego życia. Pozwoli to również utrzymać sprawność fizyczną na odpowiednim poziomie, jak i spowolnić powstawanie wszelkiego rodzaju chorób związanych ze starzeniem się.

Znając już szereg korzyści wynikających z regularnego treningu siłowego nie pozostaje nam nic innego, jak wdrożyć go w życie od dziś. Będąc na urlopie w naszym hotelu, będą Państwo mieli możliwość korzystania z siłowni, a także wykupienia indywidualnych treningów z Mistrzami Świata- Hanną Garboś i Grzegorzem Płaczkowskim.
@textColor
@lightBgColor
@midBgColor
@darkBgColor
@baseColor
@brandPrimary
@brandSuccess