Witamy na BLOGu hotelu Cesarskie Ogrody

Hotel Cesarskie Ogrody

72-600 Świnoujście, ul. Stanisława Wyspiańskiego 34A
91 321 02 21

www.cesarskieogrody.pl

Terapia manualna - komu może pomóc?

opublikowano 14 listopad 2016

Terapia manualna - komu może pomóc?

Terapia manualna - komu może pomóc?

 

 W sytuacji, gdy układ ruchu nie domaga, zaczynają pojawiać się bóle, w szczególności kręgosługa i pleców. W takiej sytuacji większość osób decyduje się wybrać do lekarza, który może zlecić farmakoterapię, co oczywiście jest skuteczne, gdyż zmniejsza dolegliwości, jednak nie usunie przyczyny bólu. Inaczej wygląda sytuacja w przypadku terapii manualnej, czyli leczenia wykonywanego ręcznie. Jak wygląda taka terapia i w jakich sytuacjach może wspomóc leczenie?

Czym jest terapia manualna?

Taka terapia w odróżnieniu od leczenia tradycyjnego to jedna z metod fizjoterapii, która ma za zadanie nie tylko doraźne złagodzenie dolegliwości, ale również trwałe poprawienie stanu zdrowia. Dosyć istotne jest przede wszystkim to, iż do diagnozowania i leczenia wykorzystywane są wyłącznie dłonie oraz różnego rodzaju uciski.

W jakich sytuacjach terapia manualna może pomóc?

Terapia manualna jest zalecana przede wszystkim w sytuacji, gdy występują m.in. bóle w obrębie stawów i osi ciała, skrzywienia i zwyrodnienia kręgosłupa, a także wady postawy i nerwobóle. Taką terapię można również stosować po zabiegach chirurgicznych.

Jak wygląda taka terapia?

Terapia manualna przeprowadzana jest na specjalnym stole manipulacyjnym, który swoim wyglądem przypomina kozetkę. Osoba wykonująca terapię wykonuje dłońmi określone uciski w określonych miejscach w pobliżu chorego obszaru. Ma to na celu przede wszystkim przywrócenie właściwego ułożenia przemieszczonych struktur. Taka terapia, jeśli jest przeprowadzana regularnie, może w skuteczny sposób pomóc, dzięki czemu ból mija i już nie powraca. Najważniejsza jest jednak systematyczność oraz dobranie odpowiedniej techniki. Leczenie tradycyjne za pomocą środków przeciwbólowych może jedynie chwilowo pomóc, nie rozwiązując problemu, dlatego też lepiej zdecydować się na terapię manualną, która przynosi lepsze efekty.

 

 Autor: Barbara Lisowska

 Źródło: Artelis.pl. 
@textColor
@lightBgColor
@midBgColor
@darkBgColor
@baseColor
@brandPrimary
@brandSuccess