Witamy na BLOGu hotelu Cesarskie Ogrody

Hotel Cesarskie Ogrody

72-600 Świnoujście, ul. Stanisława Wyspiańskiego 34A
91 321 02 21

www.cesarskieogrody.pl

Ścieżka Kneippa- hydroterapia według metody bawarskiego księdza

opublikowano 17 marzec 2016

Ścieżka Kneippa- hydroterapia według metody bawarskiego księdza

Ścieżka Kneippa- hydroterapia według metody bawarskiego księdza 

Ścieżka Kneippa to zabieg polegający na spacerze w zmiennej temperaturze wody. Całe ciało lub tylko nogi naprzemiennie poddawane są działaniu ciepłej i zimnej wody. Najprostsza forma ścieżki Kneipp’a to po prostu niecki z wodą o odmiennych temperaturach. Bardziej zaawansowane rodzaje mogą zawierać elementy hydromasażu i ruchów falowych wody. 

Zarówno dzięki podstawowym, jak i zaawansowanym opcjom, ścieżka Kneipp’a doskonale wpływa na krążenie krwi i elastyczność naczyń krwionośnych. Taki rodzaj terapii jest doskonałą rehabilitacją dla osób cierpiących na żylaki we wczesnym stadium, a także bóle głowy, migreny i zaburzenia krążenia krwi w nogach. Ścieżka Kneipp’a ma również znaczenie relaksacyjne, doskonale sprawdza się jako odpoczynek po ciężkiej, stojącej pracy lub po ciężkim tygodniu wypełnionym obowiązkami zawodowymi i prywatnymi. Warto wiedzieć, iż jest to metoda stymulacji organizmu posiadająca wielowiekową tradycję. Ścieżka Kneipp’a swoją nazwę wzięła od bawarskiego księdza, jednego z najbardziej znanych na świecie zwolenników  hydroterapii.

W naszej nowo wybudowanej Rezydencji mają Państwo okazję spróbować tego zabiegu, który z pewnością będzie dodatkową atrakcją poza kąpielami w basenie i jacuzzi, czy też korzystaniem z sauny lub groty solnej.
@textColor
@lightBgColor
@midBgColor
@darkBgColor
@baseColor
@brandPrimary
@brandSuccess