Witamy na BLOGu hotelu Cesarskie Ogrody

Hotel Cesarskie Ogrody

72-600 Świnoujście, ul. Stanisława Wyspiańskiego 34A
91 321 02 21

www.cesarskieogrody.pl

Napar z czystka lekiem na całe zło

opublikowano 16 marzec 2016

Napar z czystka lekiem na całe zło

Napar z czystka lekiem na całe zło

Czystek to jedna z najsilniej działających roślin o szerokim spektrum zastosowania, dzięki wysokiej zawartości polifenoli. Wykazuje lepsze właściwości od wszystkim znanej zielonej herbaty, przy czym nie zawiera niezdrowych substancji psychoaktywnych tj.: teina, teofilina, teobromina. Napar z czystka z powodzeniem może pić każdy- zarówno dzieci, kobiety w ciąży, matki karmiące jak i osoby starsze. 

Czystek wykazuje silne działanie przeciwzapalne, antybakteryjne i antywirusowe. Jest więc idealną rośliną na wzmocnienie odporności. Picie naparu z czystka pozwala szybciej pozbyć się przeziębień i grypy oraz zapobiega infekcjom górnych dróg oddechowych. Napar z czystka oczyszcza organizm z toksyn, usuwając metale ciężkie z naszego ciała, dlatego polecany jest przede wszystkim palaczom oraz osobom żyjącym w dużych, zanieczyszczonych miastach. Napar warto pić nie tylko dla wzmocnienia organizmu, ale również dla urody. Bogactwo przeciwutleniaczy sprawia, że czystek neutralizuje wolne rodniki, co przynosi korzyści skórze. Osoby walczące z trądzikiem oraz egzemą również mogą zauważyć pozytywne efekty używania czystka i zaobserwować ulgę w swoich dolegliwościach. Działanie antybakteryjne czystka wpływa również na stan jamy ustnej, gdyż niszczy  on drobnoustroje i ma działanie lekko wybielające. Warto wiedzieć, że napar z czystka, podobnie jak inne herbaty ziołowe, odkwasza organizm, czyli działa alkalizująco na krew, co jest bardzo wskazane w diecie wysokobiałkowej osób odchudzających się i aktywnych fizycznie. Czystek zmienia zapach naszego ciała, niwelując przykry zapach potu, dlatego też nazywany jest naturalnym antyperspirantem.  Ziele czystka można również stosować jako ochronę przed kleszczami. Czystek chroni przed zakażeniem, odstraszając kleszcze, oraz skutecznie niszczy krętki wywołujące boreliozę.

Skoro znamy już prozdrowotne właściwości czystka, warto zastanowić się, jak go przyrządzić. Napar z czystka przygotowuje się jak typową herbatę ziołową – czubatą łyżeczkę zalewa się gorącą wodą i pozostawia pod przykryciem na około 10 minut. Napój można posłodzić miodem, stewią lub skropić sokiem z cytryny, a latem schłodzony podawać z kostkami lodu i liściem mięty. Aby zauważyć efekty działania czystka, musimy uzbroić się w cierpliwość. Niezbędne jest regularne picie herbaty z czystka przez około miesiąc.@textColor
@lightBgColor
@midBgColor
@darkBgColor
@baseColor
@brandPrimary
@brandSuccess