Witamy na BLOGu hotelu Cesarskie Ogrody

Hotel Cesarskie Ogrody

72-600 Świnoujście, ul. Stanisława Wyspiańskiego 34A
91 321 02 21

www.cesarskieogrody.pl

Masaż gorącymi kamieniami

opublikowano 05 kwiecień 2016

Masaż gorącymi kamieniami

Masaż gorącymi kamieniami

Techniki masażu gorącymi kamieniami od dawna były stosowane na Dalekim Wschodzie. Tajemnicą skuteczności tego zabiegu jest masowanie specjalnych miejsc wzdłuż kręgosłupa i mózgu, gdzie według dalekowschodnich poglądów znajdują się ośrodki energii (tzw. czakry). Czakry stymulują pracę znajdujących się w sąsiedztwie gruczołów wydzielania wewnętrznego, które produkują niezbędne do życia hormony. Kamienie do masażu rozkłada się zgodnie z mapą czakr znajdujących się na ciele ludzkim. Ciepłe kamienie, które zostają położone w miejscu czakry, a następnie przesunięcie ich wzdłuż meridianów sprawia, że w organizmie dochodzi do odblokowania przepływu energii.

Masaż gorącymi kamieniami jest masażem całościowym, łączącym w sobie kilka technik terapeutycznych:

- termoterapię

- masaż limfatyczny

- elementy masażu klasycznego

- aromaterapię

Masaż gorącymi kamieniami wykazuje następujące właściwości:

- Odżywia skórę poprzez poprawę jej elastyczności i jędrności;

- Poprawia ukrwienie i dotlenienie skóry;

- Redukuje cellulitis;

-Poprawia krążenie krwi i limfy;

- Regeneruje mięśnie po urazach i przeciążeniach;

- Poprawia elastyczność mięśni;

- Intensywnie odpręża;

- Podkręca metabolizm;

-Rozgrzewa, działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo.

Wskazaniami do masażu gorącymi kamieniami są stany ogólnego przemęczenia organizmu, przewlekły stres i niepokój, depresja, zaburzenia snu, zaparcia, rwy (kulszowa i ramienna), choroby reumatyczne, stany pourazowe i poudarowe, urazy w obrębie ośrodkowego układu nerwowego, otyłość, okres rekonwalescencji po przebytych chorobach i bóle mięśniowe.

Przeciwskazania do tego zabiegu to m.in.:  choroby zakaźne i stany zapalne skóry, otwarte rany, stan tuż po operacjach, chemioterapii i radioterapii, ciąża, menstruacja, skłonność do powstawania skrzepów krwi, niedawne złamania, żylaki kończyn dolnych, daleko posunięta miażdżyca oraz podwyższona temperatura ciała. Ponadto, uważać powinny także osoby cierpiące na choroby serca. W ich przypadku, decyzja o rozpoczęciu masażu gorącymi kamieniami powinna zostać skonsultowana z lekarzem specjalistą.

Masaże gorącymi kamieniami to jedna z wielu propozycji, którą oferuje nasze SPA. Zachęcamy do oddania się chwili przyjemności.@textColor
@lightBgColor
@midBgColor
@darkBgColor
@baseColor
@brandPrimary
@brandSuccess