Witamy na BLOGu hotelu Cesarskie Ogrody

Hotel Cesarskie Ogrody

72-600 Świnoujście, ul. Stanisława Wyspiańskiego 34A
91 321 02 21

www.cesarskieogrody.pl

Kuloodporna kawa na dobry początek dnia!

opublikowano 10 październik 2016

Kuloodporna kawa na dobry początek dnia!

Bulletproof coffee, czyli kuloodporna kawa to kawa z solidną porcją tłuszczu, a dokładniej masła i oleju kokosowego!

Za propagatora takiej kawy uchodzi Dave Asprey – amerykański bloger piszący o zdrowym odżywianiu. Kilka lat temu był on na wycieczce w Tybecie, gdzie zauważył tubylców pijących herbatę z masłem z mleka jaków. Zafascynował go ten zwyczaj i postanowił przenieść go na amerykańskie realia, gdzie herbatę zastąpił kawą, a masło z mleka jaków na zwykłe krowie masło z dodatkiem zdrowych tłuszczy. Tak powstała bulletproof coffee.

Czego potrzebujemy do zrobienia Kuloodpornej Kawy? Przepis nie jest skomplikowany, do sporządzenia napoju potrzebować będziemy:

– 100-200 ml espresso

– 2 łyżeczki masła niesolonego 

- łyżeczka oleju kokosowego 

- blender

Wszystkie składniki wrzucamy do blendera i miksujemy na kremowe latte. Dodatki? Tak naprawdę wszystko co nam przyjdzie do głowy: np. przyprawy takie jak cynamon i kardamon.

Łączenie kawy z wymienionymi tłuszczami jest doskonałym pomysłem na rozpoczęcie dnia lub też świetną, naturalną alternatywą dla suplementów mających na celu pobudzenie. Kuloodporna kawa da nam więc energię na rozpoczęcie dnia i skutecznie zahamuje łaknienie. Próbowaliście już? Czekamy na Wasze opinie :)
@textColor
@lightBgColor
@midBgColor
@darkBgColor
@baseColor
@brandPrimary
@brandSuccess