Witamy na BLOGu hotelu Cesarskie Ogrody

Hotel Cesarskie Ogrody

72-600 Świnoujście, ul. Stanisława Wyspiańskiego 34A
91 321 02 21

www.cesarskieogrody.pl

Jak przetrwać upały?

opublikowano 05 czerwiec 2017

Jak przetrwać upały?
Wakacje nadchodzą , a wraz z nimi upały. Poniżej kilka porad dzięki, którym upały będą mniej dokuczliwe .
 
1. Pij więcej wody!
Lekarze często powtarzają, że należy pić 1,5 litra wody dziennie, a w upalne dni nawet 3 litry, jednak wiele osób i tak nie stosuje się do tych zaleceń. Przypominamy więc - duża ilość wypitych płynów to podczas upałów absolutna konieczność! Najzdrowsza jest woda niegazowana i wysoko mineralizowana.
2. Jedz lody!
Lody przynoszą ochłodzenie, bo gdy je jemy, przechodzą przez układ pokarmowy, a organizm się chłodzi. Jednak zbyt duże ilości w taki upał mogą zakończyć się bólem gardła, a nawet anginą.
3. Zasłaniaj okna!
Przy wysokich temperaturach najlepiej szczelnie zasłonić okna w domu. Słońce, które świeci przez okno, nagrzewa podłogę i meble w mieszkaniu. Przez to jeszcze długo po zmroku możemy mieć zaduch w domu. Idealne rozwiązanie to uchylone, ale zasłonięte okna.
4. Klimatyzacja – tylko rozsądnie!
Chłodne powietrze z klimatyzacji jest bardzo przyjemne, jednak nie wolno z nim przesadzać. Gdy za oknem 30 stopni, nie nastawiajmy klimatyzacji na mniej niż 25 stopni. W przeciwnym wypadku czeka nas szok termiczny i przeziębienie.
5. Chroń dzieci!
Najlepiej jakby w żar najmłodsi domownicy zostali w domu. Gdy to niemożliwe, dziecko koniecznie musi mieć czapkę na głowie, bo ją najłatwiej przegrzać, a to jest bardzo groźne. Ważne jest też, by dziecko bardzo dużo piło i jak najczęściej przebywało w cieniu albo w przydomowym baseniku.
6.Noś lekkie ubrania!
Dla własnego komfortu i higieny powinniśmy ubierać lekkie stroje ponieważ w upały łatwo się pocimy. Przewiewne sukienki i sandały to idealny wybór na upalny dzień. Jednak nie każdy z nas może pozwolić sobie na taki strój na co dzień. 
7. Kremy z filtrem!
Opalenizna jest piękna, ale tylko wtedy, kiedy jest zdrowa, dlatego zażywaj słońca z umiarem! Na pierwsze silne promienie słoneczne przygotuj krem z mocnym filtrem, np. 30. Pamiętaj także, by smarować się na 15 minut przed wyjściem na słońce!@textColor
@lightBgColor
@midBgColor
@darkBgColor
@baseColor
@brandPrimary
@brandSuccess