Witamy na BLOGu hotelu Cesarskie Ogrody

Hotel Cesarskie Ogrody

Świnoujście, ul. Stanisława Wyspiańskiego 34A
91 321 02 21

www.cesarskieogrody.pl

Jak przetrwać upały?

opublikowano 05 czerwiec 2017

Jak przetrwać upały?
Wakacje nadchodzą , a wraz z nimi upały. Poniżej kilka porad dzięki, którym upały będą mniej dokuczliwe .
 
1. Pij więcej wody!
Lekarze często powtarzają, że należy pić 1,5 litra wody dziennie, a w upalne dni nawet 3 litry, jednak wiele osób i tak nie stosuje się do tych zaleceń. Przypominamy więc - duża ilość wypitych płynów to podczas upałów absolutna konieczność! Najzdrowsza jest woda niegazowana i wysoko mineralizowana.
2. Jedz lody!
Lody przynoszą ochłodzenie, bo gdy je jemy, przechodzą przez układ pokarmowy, a organizm się chłodzi. Jednak zbyt duże ilości w taki upał mogą zakończyć się bólem gardła, a nawet anginą.
3. Zasłaniaj okna!
Przy wysokich temperaturach najlepiej szczelnie zasłonić okna w domu. Słońce, które świeci przez okno, nagrzewa podłogę i meble w mieszkaniu. Przez to jeszcze długo po zmroku możemy mieć zaduch w domu. Idealne rozwiązanie to uchylone, ale zasłonięte okna.
4. Klimatyzacja – tylko rozsądnie!
Chłodne powietrze z klimatyzacji jest bardzo przyjemne, jednak nie wolno z nim przesadzać. Gdy za oknem 30 stopni, nie nastawiajmy klimatyzacji na mniej niż 25 stopni. W przeciwnym wypadku czeka nas szok termiczny i przeziębienie.
5. Chroń dzieci!
Najlepiej jakby w żar najmłodsi domownicy zostali w domu. Gdy to niemożliwe, dziecko koniecznie musi mieć czapkę na głowie, bo ją najłatwiej przegrzać, a to jest bardzo groźne. Ważne jest też, by dziecko bardzo dużo piło i jak najczęściej przebywało w cieniu albo w przydomowym baseniku.
6.Noś lekkie ubrania!
Dla własnego komfortu i higieny powinniśmy ubierać lekkie stroje ponieważ w upały łatwo się pocimy. Przewiewne sukienki i sandały to idealny wybór na upalny dzień. Jednak nie każdy z nas może pozwolić sobie na taki strój na co dzień. 
7. Kremy z filtrem!
Opalenizna jest piękna, ale tylko wtedy, kiedy jest zdrowa, dlatego zażywaj słońca z umiarem! Na pierwsze silne promienie słoneczne przygotuj krem z mocnym filtrem, np. 30. Pamiętaj także, by smarować się na 15 minut przed wyjściem na słońce!@textColor
@lightBgColor
@midBgColor
@darkBgColor
@baseColor
@brandPrimary
@brandSuccess