Witamy na BLOGu hotelu Cesarskie Ogrody

Hotel Cesarskie Ogrody

72-600 Świnoujście, ul. Stanisława Wyspiańskiego 34A
91 321 02 21

www.cesarskieogrody.pl

Dlaczego warto rozważyć spędzenie świąt poza domem?

opublikowano 08 grudzień 2016

Dlaczego warto rozważyć spędzenie świąt poza domem?

Dlaczego warto rozważyć spędzenie świąt poza domem?

Boże Narodzenie to okres, w którym życie wielu rodzin przewraca się o 360 stopni. Myślimy nad prezentami, które uszczęśliwią naszych bliskich, nad potrawami, które sprostają gustom każdego członka rodziny oraz nad niekończącym się sprzątaniem i zmywaniem, które jest nieodłącznym elementem wpisanym w organizację spotkania w domu.

Boże Narodzenie to najbardziej rodzinne święta w naszej kulturze, dlatego przyjęło się, że powinniśmy je spędzać w domu. Czy słusznie? Oto kilka powodów, dla których warto przełamać się i opuścić cztery ściany swojego domowego zacisza, aby spędzić święta nieco inaczej niż dotychczas!

1. Bez sprzątania, gotowania i zmywania- generalne porządki, mycie okien, odkurzanie, prasowanie, przygotowanie 12 potraw… a na koniec sterta brudnych naczyń w zlewie. Magiczny klimat świąt niestety pryska, kiedy padamy z nóg po takim maratonie. Czy w takich chwilach nie marzycie, by usiąść pod kocem z kubkiem gorącej czekolady? Zmęczenie niestety zabiera nam urok przeżywania tego niezwykłego czasu. Decydując się na świąteczny wyjazd, Waszym jedynym zmartwieniem jest spakowanie walizki. Kusząca alternatywa, prawda?

 2. Więcej czasu dla bliskich- chwile spędzone z najbliższą rodziną nie mają sobie równych. Wspólne rozmowy, śpiewanie kolęd, rozpakowywanie prezentów… Wspomnienia tego czasu zostają w pamięci na lata i są cenniejsze niż wszystkie upominki razem wzięte. Łatwo utracić te momenty wśród nerwowej krzątaniny w kuchni oraz „obsługiwaniu” gości.

3. Utarte schematy i niewygodne sytuacje zostawiasz w domu- Boże Narodzenie to czas kultywowania rodzinnych tradycji. Dzielenie się opłatkiem, obdarowywanie bliskich, odwiedziny… Dla jednych jest to istota świąt, dla innych przykry obowiązek. Nie wszyscy lubią odwiedziny u ciotek i wujów, wypytywanie krewniaków o zarobki czy też „złote rady” na życie od babci i dziadka. Spędzając święta na wyjeździe jesteście wolni od tego, co wypada, a co nie. Kultywujecie tylko te zwyczaje, które umilają Wasz czas i nie wprowadzają Was w zakłopotanie.

 4. Zmiana otoczenia- będąc w domu nigdy nie da się do końca odpocząć. Zawsze jest coś do zrobienia lub nadgonienia. Komputer i telefon służbowy przypominają o pracy, niezapłacony rachunek kłuje w oczy, a wiszący na ścianie kalendarz alarmuje o nadchodzących obowiązkach. Aby prawdziwie się zregenerować i oderwać od codziennych trosk trzeba wyjechać z domu. Zmiana klimatu służy nie tylko zdrowiu psychicznemu, ale również wzmocnieniu odporności. 

5. Nowe doświadczenia- każde nowe doświadczenie rozwija. Otwartość na rozwiązania do których nie jesteśmy przyzwyczajeni owocuje – otwiera horyzonty, łamie wewnętrzne bariery. Potwierdzą to zarówno psychologowie, jak i coachowie. Dlaczego ich nie posłuchać i nie wyjechać na święta nawet, kiedy nie jesteśmy przekonani do takiego rozwiązania?
@textColor
@lightBgColor
@midBgColor
@darkBgColor
@baseColor
@brandPrimary
@brandSuccess