Witamy na BLOGu hotelu Cesarskie Ogrody

Hotel Cesarskie Ogrody

Świnoujście, ul. Stanisława Wyspiańskiego 34A
91 321 02 21

www.cesarskieogrody.pl

Chcesz się odstresować? Zacznij kolorować

opublikowano 13 październik 2016

Chcesz się odstresować? Zacznij kolorować

Kolorowanie przestało być domeną dzieci , ponieważ dorośli coraz częściej sięgają po kredki i oddają się modnemu ostatnio hobby. Niszowe zainteresowanie niewielu osób w szybkim czasie zamieniło się w międzynarodowy trend. W czym tkwi fenomen kolorowania? Czy to tylko sposób na spędzanie wolnego czasu, a może aktywność dobra dla naszego zdrowia?

Wystarczy raz spróbować kolorowania, aby na własnej skórze przekonać się o relaksujących właściwościach tej aktywności. Podczas wypełniania konturów różnymi kolorami, nasz mózg odpoczywa. Uzyskujemy efekt przypominający medytację – czujemy się szczęśliwsi, spokojniejsi i odstresowani. Kolorowanie zmusza do skupienia uwagi na obrazku, który tworzymy, dzięki czemu odrywamy się od codziennych spraw i zaprzątających naszą głowę problemów.

Sztuka nie jest lekarstwem na choroby, ale pomaga w radzeniu sobie z nimi. Terapeutyczne właściwości kreatywnych zajęć  znane są od lat. Lekarze często polecają zajęcia plastyczne pacjentom z nowotworami, depresją, demencją czy zespołem stresu pourazowego. Takie hobby pozwala oderwać się od rzeczywistości i zmniejsza niepokój towarzyszący leczeniu. Kolorowanie może mieć takie same zalety jak gra na instrumentach, malowanie czy rzeźbienie. Ma jednak dodatkowy plus – nie wymaga zdolności artystycznych i na pewno nie skończy się niepowodzeniem.

Czy malowanie ma wpływ na inne sfery naszego życia? Naukowcy udowodnili, że oglądanie telewizji i korzystanie z elektronicznych gadżetów wieczorem negatywnie wpływa na jakość snu. To wina niebieskiego światła emitowanego przez urządzenia, które zaburza produkcję melatoniny (zwanej hormonem snu) w organizmie. Jeśli cierpimy na bezsenność i szukamy nowych sposobów na wyciszenie, spróbujmy kolorowania! Ten wieczorny rytuał pozwala rozluźnić się i  zrelaksować, co na pewno pozytywnie wpłynie na odpoczynek w ciągu nocy.

Chociaż niektórzy twierdzą, że kolorowanie nie jest kreatywnym zajęciem, ponieważ polega tylko na wypełnianiu gotowych obrazków, nie do końca jest to prawdą. Samodzielnie decydujemy, jakich kolorów użyjemy i tylko od nas zależy ostateczny kształt małego „dzieła”. Kolorowanie pobudza kreatywność i pozytywnie wpływa na koncentrację. Wymaga skupienia uwagi, co stymuluje część mózgu odpowiadającą za rozwiązywanie problemów i organizację. Kolorowanie może być więc sposobem na doskonalenie umiejętności, które są przydatne w pracy i w życiu osobistym.

Zapraszamy na warsztaty z kolorowania prowadzone przez naszego animatora! Warsztaty odbywają się we wtorki i czwartki o godzinie 13.30 w Sali Klubowej w budynku głównym hotelu :)
@textColor
@lightBgColor
@midBgColor
@darkBgColor
@baseColor
@brandPrimary
@brandSuccess