Witamy na BLOGu hotelu Cesarskie Ogrody

Hotel Cesarskie Ogrody

72-600 Świnoujście, ul. Stanisława Wyspiańskiego 34A
91 321 02 21

www.cesarskieogrody.pl

Chcesz się odstresować? Zacznij kolorować

opublikowano 13 październik 2016

Chcesz się odstresować? Zacznij kolorować

Kolorowanie przestało być domeną dzieci , ponieważ dorośli coraz częściej sięgają po kredki i oddają się modnemu ostatnio hobby. Niszowe zainteresowanie niewielu osób w szybkim czasie zamieniło się w międzynarodowy trend. W czym tkwi fenomen kolorowania? Czy to tylko sposób na spędzanie wolnego czasu, a może aktywność dobra dla naszego zdrowia?

Wystarczy raz spróbować kolorowania, aby na własnej skórze przekonać się o relaksujących właściwościach tej aktywności. Podczas wypełniania konturów różnymi kolorami, nasz mózg odpoczywa. Uzyskujemy efekt przypominający medytację – czujemy się szczęśliwsi, spokojniejsi i odstresowani. Kolorowanie zmusza do skupienia uwagi na obrazku, który tworzymy, dzięki czemu odrywamy się od codziennych spraw i zaprzątających naszą głowę problemów.

Sztuka nie jest lekarstwem na choroby, ale pomaga w radzeniu sobie z nimi. Terapeutyczne właściwości kreatywnych zajęć  znane są od lat. Lekarze często polecają zajęcia plastyczne pacjentom z nowotworami, depresją, demencją czy zespołem stresu pourazowego. Takie hobby pozwala oderwać się od rzeczywistości i zmniejsza niepokój towarzyszący leczeniu. Kolorowanie może mieć takie same zalety jak gra na instrumentach, malowanie czy rzeźbienie. Ma jednak dodatkowy plus – nie wymaga zdolności artystycznych i na pewno nie skończy się niepowodzeniem.

Czy malowanie ma wpływ na inne sfery naszego życia? Naukowcy udowodnili, że oglądanie telewizji i korzystanie z elektronicznych gadżetów wieczorem negatywnie wpływa na jakość snu. To wina niebieskiego światła emitowanego przez urządzenia, które zaburza produkcję melatoniny (zwanej hormonem snu) w organizmie. Jeśli cierpimy na bezsenność i szukamy nowych sposobów na wyciszenie, spróbujmy kolorowania! Ten wieczorny rytuał pozwala rozluźnić się i  zrelaksować, co na pewno pozytywnie wpłynie na odpoczynek w ciągu nocy.

Chociaż niektórzy twierdzą, że kolorowanie nie jest kreatywnym zajęciem, ponieważ polega tylko na wypełnianiu gotowych obrazków, nie do końca jest to prawdą. Samodzielnie decydujemy, jakich kolorów użyjemy i tylko od nas zależy ostateczny kształt małego „dzieła”. Kolorowanie pobudza kreatywność i pozytywnie wpływa na koncentrację. Wymaga skupienia uwagi, co stymuluje część mózgu odpowiadającą za rozwiązywanie problemów i organizację. Kolorowanie może być więc sposobem na doskonalenie umiejętności, które są przydatne w pracy i w życiu osobistym.

Zapraszamy na warsztaty z kolorowania prowadzone przez naszego animatora! Warsztaty odbywają się we wtorki i czwartki o godzinie 13.30 w Sali Klubowej w budynku głównym hotelu :)
@textColor
@lightBgColor
@midBgColor
@darkBgColor
@baseColor
@brandPrimary
@brandSuccess