Witamy na BLOGu hotelu Cesarskie Ogrody

Hotel Cesarskie Ogrody

72-600 Świnoujście, ul. Stanisława Wyspiańskiego 34A
91 321 02 21

www.cesarskieogrody.pl

Chcesz być piękny i zdrowy? Pij kawę!

opublikowano 17 listopad 2016

Chcesz być piękny i zdrowy? Pij kawę!

Smakowite pobudzenie

Należałoby zacząć od tego, że właściwości kawy pozostają niezmienne od dnia, w którym po raz pierwszy zaparzono wywar z jej zmielonych ziaren. Od zawsze działała na nas tak samo, podstawowe różnice wynikają zaś ze sposobu jej przygotowania. Obecnie spisanych i rozpowszechnionych wzorców na doskonałą kawę jest mnóstwo. Poczynając od niezwykle skondensowanej i niesamowicie słodkiej kawy po brazylijsku, a na cieszącej się ostatnimi czasy dużą popularnością tzw. kuloodporną kawą. Jednak bez względu na to, po jaką kawę sięgniemy (pod warunkiem, że będzie to kawa dobrej jakości), po jej wypiciu poczujemy się pobudzeni, ożywieni i zdecydowanie bardziej kreatywni.

Fakty i mity

Istnieje wiele mitów na temat kawy i zawartej w niej kofeiny. Mówi się na przykład, że kawa odwadnia nasz organizm, że demineralizuje nasze kości, że ogólnie jest niezdrowa i nie należy jej spożywać. Jak jest naprawdę?

Znakomity specjalista od dietetyki i uznany na świecie trener personalny, Jacek Bilczyński, zdecydowanie obala te teorie. Jak sam przyznaje: „Kofeina spożywana regularnie – chociażby w postaci kawy – i w niskich i średnich dawkach wykazuje działanie wręcz prozdrowotne. Jest znakomitym antyoksydantem, może nawet pomagać w terapii choroby Alzheimera, wpływa również korzystnie na układ sercowo-naczyniowy. Kofeina zawarta w jednej, dwóch, trzech kawach dziennie może być traktowana jako produkt o charakterze prozdrowotnym”.

Zdrowie w filiżance

Zawarta w kawie kofeina nie tylko pomaga nam dbać o zdrowie i jasność umysłu, ale także o naszą sylwetkę. Kawa spożywana przed wzmożoną aktywnością fizyczną lub też przed pełnoprawnym treningiem, pobudza, sprawia, że mamy siłę i chęć na wykonanie większego wysiłku, a także stwarza warunki sprzyjające spalaniu tkanki tłuszczowej.

Czy więc osoby dbające o siebie i swoje zdrowie powinny pić kawę? Zdecydowanie tak!

 

 

 Autor: Marcin Kwiatkowski

 Źródło: Artelis.pl
@textColor
@lightBgColor
@midBgColor
@darkBgColor
@baseColor
@brandPrimary
@brandSuccess